Dejte podlahovému topení zelenou


Podlahovému topení dnes důvěřuje čím dál více lidí, protože jim nabízí některé podstatné výhody vůči ústřednímu topení s radiátory.

teplo od podlahy

Jednoduchá montáž – představte si, že za vám přijde kamarád, a požádá vás, zda byste si neudělali dvě hodiny čas a nepomohli mu s pokládkou podlahového topení. Možná vás napadne, že tam asi potřebuje asistenta při betonáži potrubí, ale jaké překvapení vyjde najevo, jestliže vám do ruky vloží několik systémových desek s drážkami pro topné trubky, a vy je budete pouze nasucho pokládat na reflexní fólii rozloženou na podlaze. Vyskládáte jednu desku vedle druhé, do drážek vsunete topné potrubí, připojíte jej k rozdělovači podlahového topení bez směšování, a přivolaný instalatér připojí rozdělovač k topnému zdroji. Za několik hodin již začínáte topit, a jakmile je topná soustava oživena, postačí systémové desky zaklopit pochozími deskami cemento-vláknitými, a na ně pak položit už jen kročejovou vrstvu a laminátovou plovoucí podlahu. Podlahové topení i s novou podlahou je hotové během víkendu a nikde žádný beton.

dívka na podlaze

Bosá chodidla – kdekdo dnes již ví, že teplo šířené v místnosti z podlahového vytápění je rovnoměrnější a příjemnější, ale není příliš známo, že je to zároveň vynikající antistres. Uvědomují si to zejména lidé, kteří absolvovali reflexní masáže, kdy dochází ke stlačování citlivých nervových vláken na bosých ploskách, což pak přináší mnoho zdravotních benefitů pro vnitřní orgány. Procházet se naboso po vytápěné podlaze přináší úlevu od bolesti, zlepšuje náladu, stimuluje práci jater a ledvin a zlepšuje trávení a zpracování potravy. V některých případech tím můžete i zcela reflexní masáž zastoupit, vhodné je pro tyto účely opatřit podlahu drobnými masážními výstupky a vytvořit si doma v zákoutí skromný barefoot chodník. Výstavbou podlahového topení ušetříte za montáž radiátorů, dopřejete si komfortnější teplo v místnosti a ještě uděláte něco pro své zdraví.