Vše co potřebujete vědět o řasence!


Správný výběr

V dnešní době si můžete v drogerii vybírat z nepřeberného množství řasenek. Druhů je tolik, že na své si přijde opravdu každá žena. A tím se hned v úvodu dostáváme k tomu nejdůležitějšímu a totiž správnému výběru řasenky. 

1) zodpovězte si otázku, co od řasenky očekáváte? Jsou to dlouhé řasy? Husté nebo potřebujete spíše péči? Jste majitelka kontaktních čoček a vyžadujete řasenku pro citlivé oči?

Druhy řasenek:

  • zvětšující objem
  • prodlužující
  • tvarující
  • pečující
  • voděodolné
  • hypoalergenní

žena

Každá řasenka také může mít jiný druh kartáčku. Vyzkoušejte si, aby se vám s ním dobře pracovalo a barva se na řasy dobře nanášela. Další podle čeho můžete řasenku vybírat je barva. Klasika je černá, ale běžně seženete i hnědou nebo výraznější barvy jako modrá nebo fialová.

žena

Cena jedné řasenky se pohybuje zhruba od 100Kč do 1000Kč.

Zapomeňte na zásoby

Faktem je, že řasenka patří ke kosmetickým produktům s nejnižší dobou trvanlivosti. Řasenka rychle vysychá a navíc se v ní množí bakterie. Proto dodržujte pár základních pravidel. První je, používat jednu řasenku maximálně tři měsíce. Druhé pravidlo je, nedělat si doma příliš velké zásoby. Sice nová řasenka, ale rok uskladněná by úplně v kondici už nebyla. Bohatě vám postačí jedna do zásoby.

Tip: jestliže v létě raději používáte voděodolnou řasenku, odličujte ji zároveň odličovačem (ideálně na olejové bázi) na voděodolné produkty.

Kdy řasenku změnit?

Úplně jednoduše, řasenku vyměňte, vždy když vám nesedne. Může se objevit i alergie nebo štípání očí. V tom případě ji doprovoďte rovnou do koše. Výměnu proveďte také, když je řasenka vyschlá, drolí se nebo divně zapáchá. Pokud se vám s ní špatně pracuje, šetřete své nervy a vypravte se do drogerie pro novou. Co se týká ceny, nutně neplatí, že dražší rovná se lepší. Za nás doporučujeme zlatou střední cestu.