Retro klíčenky


Vzpomínáte si ještě na populární a retro klíčenky? To byly takové šňůrky na krk, které se právě nosily. A měli jste na tom zavěšené klíče. Někteří lidé, a to hlavně malé děti, je nosily z těch praktických důvodů. Šňůrky na krk Promodarky nosily hlavně kvůli tomu, že si na to daly klíče od domova anebo třeba od školní skříňky a podobně. Nebo třeba od své pokladničky a tak dále. Potom, když ty šňůrky na krk neboli klíčenky byly populární, tak to bylo takové, že děti se předháněly v tom, kdo bude mít nejvíce klíčů na klíčence. A když mi potom můj malý syn také přišel, že bych chtěl také klíčenku neboli šňůrku na krk, tak jsem byla opravdu hodně překvapená.

Na šňůrkách se nosily hlavně klíče.

Mému synovi je devět let a vůbec jsem netušila, že klíčenky se ještě v tomhle století nosí, takže jsem synovi pár příběhů řekla o tom, jak se nosily šňůrky na krk a jaké to bylo. Šňůrky na krk také můžete koupit na webové stránce promodarky.cz. V různých reklamních předmětech tam najdete nejenom klíčenky, ale také speciální klíčenky na krk. Můj syn chtěl nějakou modrou a žlutou a také zelenou. Líbí se mu takovéto klučičí veselé barvy.

A co jste nosili na klíčence vy?

Nevím proč můj syn nemá rád třeba oranžovou nebo červenou barvu. Prý jsou to na něj ostré barvy, tak jsem mu pořídila modrou a zelenou klíčenku a můj syn byl spokojený. Také ihned chtěl mít nějaké klíče a syn mi říkal, že bych chtěl opravdu co nejvíce klíčů na své nové klíčence. A dokonce i na své dva nové klíčence. Takže jsem potom chodila po známých a ptala se jich, jestli třeba nemají nějaké staré nebo poškozené klíče, aby si syn je mohl dát na krk. Naštěstí jsem mu přesně pětadvacet klíčů sehnala, a dokonce i dva takové veliké a tlusté, takže syn byl z toho opravdu hodně nadšený. Velké klíče jsme na šňůrky na krk museli přivázat provázkem, protože se tam jinak vůbec nevešly, vůbec by neprošly očkem.