Méně vrásek i ve vyšším věku


Vypadat dobře je snem snad každé ženy. Žádná žena nechce vypadat staře a nepřitažlivě. Vrásky jsou sice normální součástí našeho života, ale nemusí jich být hodně a nemusí být hluboké. Stárnout se dá bez studu a výčitek z toho, že jste toho pro sebe tolik neudělali. I mužům začíná záležet na tom, aby vypadali lépe. A to je dobře, protože není třeba v padesáti letech vypadat o dvacet let starší. Jak tomu ale zamezit?

žena úsměv

Obecně vzato mají muži chladnější vztah ke kosmetice. Daleko více mužů ji stále odmítá, i když k tomu zase není takový důvod. Kosmetika pro muže je stále rozšířenější a roste tak počet mužů, kteří používají alespoň základní kosmetické produkty. Co by měli používat muži i ženy, je SPF krém, který je nutno používat celý rok. Musí se nanášet nejen na obličej, ale i na krk a ruce, a u žen i na dekolt. I sluníčko má na náš vzhled po letech negativní vliv, proto je potřeba mu bránit v tom, aby naši pokožku ničilo nadměrným slunečním zářením. SPF sníží jeho destrukční vliv na elasticitu pokožky, a i tím se eliminuje vznik hlubokých vrásek.

Stěžejní je ale látka, kterou máme v těle běžně
Jistě jste už někdy slyšeli o kolagenu. Kolagen zažívá v posledních letech boom, a kdo ho nezná a neužívá, jako by nebyl. Mnohé celebrity propagují kolageny mnohých výrobců a nebo dokonce začaly prodávat svůj. Proč je tak populární? Protože právě kolagen stojí za tím, jak moc elastická vaše pokožka je. Pokud tělo nemá kolagenu dostatek, stárne rychleji, protože se vrásky tvoří snáze.

kolagen prášek

Kolagen je v těle od narození, ale s vyšším věkem se z těla začíná vytrácet. Je to problém, protože málokdo si to uvědomuje a málokdo kolagen doopravdy začne užívat. Přitom není náhrada, která by dokázala to co on. Už okolo třicátého roku bystě měli začít kolagen užívat, protože má i významný vliv na zdraví kloubů.